O projekcie

floWear – portal wykorzystujący wyniki projektu badawczo rozwojowego zrealizowanego z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej (szczegóły poniżej) udostępniony pod adresem (www.flowear.org) jest portalem, który korzysta z wyników projektu badawczego realizowanego przez FireFrog Media sp. z o.o. Spółka powstała w 2010 a jej celem jest opracowanie, budowa i wdrożenie innowacyjnych narzędzi eCommerce.

Idea systemu jaki Spółka buduje, bazuje na obserwacji rynku odzieżowego, a w szczególności na obserwacji dotyczącej mnogości dostawców, ale także stylów wizerunkowych. Grupy klientów, stosujące określne style ubierania się, zazwyczaj korzystają z tych samych dostawców, ze względu na trudność jaka jest związana z zapoznaniem się z ofertą wszystkich podmiotów na rynku (porównaj (Li, Zhong i Li, 2011)). Taki stan rzeczy zawęża możliwości skutecznej i efektywnej konkurencji pomiędzy producentami i sprzedawcami odzieży, a z drugiej strony zubaża klienta, który nie ma możliwości budowania własnego stylu w oparciu o wszystkie dostępne na rynku produkty. Dodatkowym problemem jest problem stylu w kontekście kryzysu gospodarczego i mniejszej siły nabywczej klientów, którzy muszą podejmować decyzje o rezygnacji z określonych produktów, ze względu na ograniczenia budżetowe, i nie mając możliwości zastąpienia tych produktów w sposób, który pozwoli na utrzymanie dotychczasowego stylu.

Rozwiązaniem powyższych kwestii jest system, który pozwala użytkownikowi na określenie własnego stylu, a następnie porównanie oferty dostępnych na rynku produktów proponując określone rozwiązania. floWear jest właśnie systemem działającym w myśl takiej zasady i odnoszącym się do rynku odzieżowego pozwalając użytkownikom na wyrażenie swojego „stylu” przez wskazanie lubianych przez siebie ubrań i kompozycji, a następnie dostarczając użytkownikom inspiracji wpisujących się w ich „styl”.

floWear.org - w ramach tego portalu wykorzystane są wyniki projektu zrealizowanego przy wsparciu Unii Europejskiej.

  • Tytuł projektu: Zbudowanie prototypu innowacyjnego systemu rekomendacji zgodnych ze stylami użytkowników: FireStyle
  • Nr umowy: POIG.01.04.00-30-196/12
  • Wartość projektu: 14.949.474,00 zł
  • Udział Unii Europejskiej: 7.879.581,50 zł
  • Okres realizacji: 2013.01-2014.10

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.

 

Dołącz do klubu

Czas pokazać innym siebie! Czas opowiedzieć światu, co lubisz i co Ci się najbardziej podoba. Czas być po prostu sobą! Dołącz do floWear nie tylko dla siebie. Twoimi pomysłami mogą zainspirować się inne osoby. A może i Ty odnajdziesz tu coś, co pokochasz i co odmieni pozytywnie Ciebie. Daj się ponieść i twórz. Opowiadaj z nami swoją niezwykłą historię.

Nie masz konta na Facebooku?